pl  en

Co się dzieje w głowie dziecka po rozwodzie rodziców

Co się dzieje w głowie dziecka po rozwodzie rodziców

Rozwód to dość traumatyczne przeżycie dla wszystkich. Rozpada się coś, co wydawać by się mogło, miało przetrwać na wieki. Rodzina, to coś więcej, niż tylko związek dwojga ludzi, zwłaszcza jeśli pojawia się w niej dziecko. To już nie jest tylko zwykła chęć dzielenia się miłością pary, ale także nowy wymiar związku, coś bardziej pełnego. A dla dziecka bezpieczna przystać, która ma mu pozwolić na zdobycie doświadczenia, nauczyć go okazywania emocji oraz przeżywania własnego życia, jak najlepiej. Rodzina nie tylko ma zadanie spełniać swoje obowiązki, jaki jest utrzymywanie dziecka dopóki się uczy i nie jest samodzielne.

Rodzina jest także po to, aby pozwolić mu znaleźć swoje własne pasje i odkryć kierunki, którymi chce taki młody człowiek podążać. Warto mieć zawsze na uwadze dobro dziecka, ale czasem bywa i tak, że małżeństwo się rozpada. Wtedy nic już nie jest, takie jak kiedyś było. Poza tym, że rozwodzący się ludzie mają do sobie żal, czysto przed podjęciem decyzji o rozstaniu pojawiają się kłótnie. Są to burzliwe wymiany zdań, a awantury w rozpadającej się rodzinie, mogą wybuchać nagle, a także mieć dość drastyczny przebieg. Bywa, że małżonkowie wtedy biegają po całym domu, trzaskają drzwiami, a także wyzywają się od najgorszych.

W niektórych przypadkach dochodzić może do gróźb, ale także wymiany wzajemnych pretensji. Czasem powodem rozpadu rodziny może być pojawienie się u któregoś z małżonków, nowego partnera. Czasem to nałóg, z którego nie chce wyjść któryś z małżonków. Ale powody bywają też inne, na przykład wygórowane ambicje, kiedy ona chce, aby mąż zarabiał coraz więcej i więcej. A ten nie ma już siły, ani czasu na nic innego, poza pracą.

Dziecko w takich sytuacjach, może czuć się zagubione, a nawet poczuwać się do odpowiedzialności za rozpad takiego małżeństwa. Zwłaszcza jeśli od czasu do czasu, któryś z małżonków przytacza sytuacje, kiedy jeszcze nie było go na świecie.0
seks sex czat seks czaty seks kamery seks kamerki seks czaty


Poprzedni Następny