pl  en

Szczepionki na COVID produkuje firma, która ma zarzutu korupcyjne i handluje bronią

Szczepionki na COVID produkuje firma, która ma zarzutu korupcyjne i handluje bronią

Jednym z najważniejszych warunków, jakie musi spełnić firma, która ma za zadanie wyprodukować i sprzedawać życiodajne szczepionki na koronawirusa, jest zaufanie publiczne.

Jeśli jest to natomiast wielki koncern farmaceutyczny, którego zadaniem jest głównie nastawić się na wielkie zyski, to trudno pozbyć się wrażenia, że szczepionka jest tylko kolejnym sposobem na zarobienie pieniędzy. Tak też jest z firmami, które obecnie proponują fantastyczne rozwiązanie na zakończenie pandemii, w postaci szczepionek.

Póki co szczepionki w Polsce zakupione są od kilku wielkich firm, które nie tylko posiadają dużo wad wizerunkowych, ale są również oskarżane o korupcję oraz handlowanie bronią.

Raz szczepionka, raz broń

Choć nie ma ujętego w prawie zakazu zajmowania się innymi gałęziami przemysłu, jeśli chce się produkować leki i szczepionki, to trudno jest pozbyć się wrażenia, że jeśli wielki koncern z ogromnym majątkiem, sięga po handel bronią,

to czemu by nie zrobić na szybko jakiekolwiek szczepionki mając przede wszystkim uwagę na zarobione dzięki temu pieniądze, a nie na dobro pacjentów. Ponadto jednej z koncernów udowodniono przypadki korupcji. Świadczy to nie tylko o braku profesjonalności, ale przede wszystkim o oszustwach i pazerności na pieniądze.

Szczepionki to tylko kolejny przekręt?

Jednym z bardziej prawdopodobnych scenariuszy, jest że wielki koncern farmaceutyczny dogadał się z władzami kolejnych wielkich państw, dzięki czemu może wytwarzać szczepionki, które nie tylko mają w teorii zapobiec pandemii, ale przede wszystkim mają na celu wzbogacić kilka osób.

Wielu wirusologów bije na alarm, że tak szybko stworzone szczepionki, nie tylko nie są bezpieczne, ale również mogą okazać się w skutkach bardziej groźne niż sam wirus. Choć wiele znanych osób jest sceptycznych do takiego rozwiązania, to kolejne państwa wykupują zapas szczepionek dla swoich obywateli.1
korona wirus pandemia covid


Poprzedni